SAÇ EKİMİ

İZMİR SAÇ EKTİRME

FUE tekniğinin kullanım rahatlığı nedeniyle FUT tekniği tercih edilmemeye başlanmıştır. Bu yöntemler arasındaki fark, saç köklerinin alınmasından kaynaklansa da dikiş gerektirmemesi ve iyileşme sürecinin daha kısa olması nedeniyle FUE tekniği daha avantajlıdır. Her iki yöntemde de greftler saçsız bölgedeki ya da seyrek saçların olduğu bölgeye açılan ince kanallara yerleştirilir. Bu işlemler yapılırken hastalara lokal anestezi uygulandığından acı ve ağrı hissedilmeden saç ekimi yapılmaktadır. Hastalara saç ekiminin kaç seans olarak uygulanacağına hastaların beklentisi, kişinin saçlı bölgede ve saçsız bölgedeki özellikleri, alınan greft sayıları belirleyecektir. Birden fazla seans uygulanacağı zaman seansların arasında en az 6 ay ara bulunmalıdır.

FUE Saç ekim tekniği uygulamasındaki süreç nedir?
1)MUAYENE
2)CHECK-UP
3)LOKAL ANESTEZİ
4)GREFTLERİN ALINMASI
5)GREFTLERİN FOTOĞRAFLANMASI
6)KANALLARIN AÇILMASI
7)GREFTLERİN EKİLMESİ
8)SAÇLARIN İLK KEZ
9)SAÇLARIN ÇIKMAYA BAŞLAMASI

FUE Saç ekim tekniği ile ekilen saçların çıkmama riski nedir?

Bilimsel araştırmalar santimetre karede 80 adet orta kalınlıkta saç sıklığının deriyi tamamen örtebildiğini göstermektedir. Ancak bu sıklık kişinin Foliküler Ünitelerinin saç kökünden zengin veya fakir oluşu ile ilgilidir. “Daha çok üçlü kök içeren Ünitelerle” santimetre karede 30 adet yeterli bir sıklık sağlarken “daha çok ikili Ünitelerde” bu sayı 40’a kadar yükselir. Saç ekimini gerçekleştirecek Plastik Cerrahla saç sıklığı detaylı olarak konuşulmalı, el yordamı göz kararı yöntemlerden uzak durulmalıdır. Her hangi bir sağlık sorunu ya da travma geçirmemesi durumunda saçların çıkmaması söz konusu olamaz.

FUE Saç ekim tekniği ne kadar sürede tamamlanır?

Ekilecek kök sayısına bağlı olarak değişmekle beraber ortalama 8-10 saat sürmektedir.

FUE Saç ekim tekniğinde iz kalma durumu söz konusu mudur?

Uygulamada hiçbir kesi ve dikiş olmamasından dolayı bir haftalık iyileşme süreci sonrasında yapılacak temizleme işleminden sonra ciltte herhangi bir iz kalmaz.

FUE Saç ekim tekniği ile hangi bölgelerden kök alınır?

Bu teknikte kıl kökleri doner bölge olarak bilinen iki kulak arasından alındığı gibi, doner bölgenin yetersiz olması durumunda gögüs, sırt, bacak, kol veya kolatı bölgelerinden de alınmaktadır.